Ceturtdiena, 23 Marts 2023

Vārda diena: Mirdza, Žanete, Žanna

Pieklājība šodien tiek vērtēta ļoti dārgi, bet nekaunībai vispār nav cenas.

Mārgareta Tečere

Augšdaugavas novadā aiztur personu, pie kuras atrod 6 kilogramus marihuānas

Valsts Policija savā rīcībā bija ieguvusi informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar nelegālu marihuānas audzēšanu un tās realizāciju. Informācijas pārbaudei, Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas veica operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, tostarp arī vairākas kratīšana, kuru rezultātā tika atrastas narkotiskās vielas. Turpat notikuma vietā, aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu, aizturēts 1989.gadā dzimis vīrietis. Uzsākts kriminālprocess, izmeklēšana turpinās.

Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas savā rīcībā ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar nelegālu marihuānas audzēšanu un realizāciju. Iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros tika pieņemts lēmums veikt kratīšanu vairākos, ar personu saistītos, īpašumus, kā arī vīrieša īpašumā esošajā transportlīdzeklī.

24.jūlijā īpašumu, kuri atrodas Augšdaugavas novada teritorijā, un transportlīdzekļa kratīšanas laikā kopumā tika atrasti un izņemti 6 kilogrami augu izcelsmes vielas, kas visdrīzāk ir marihuāna, kā arī, iespējams, noziedzīgā ceļā iegūti naudas līdzekļi – 1400 eiro. Turpat notikuma vietā aizturēts arī iespējamais vainīgais – 1989.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzes lokā par analoģiskiem pārkāpumiem. Tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli nesaistītu ar brīvības atņemšanu.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajam vīrietim par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 253.1 panta 1.daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija