Otrdiena, 16 Augusts 2022

Vārda diena: Astrīda, Astra

Visam ir savs skaistums, bet ne katrs to var ieraudzīt.

Konfūcijs

Poļu kultūras centrā atklāta plakātu izstāde

27. novembrī Poļu namā tika atklāta poļu mākslinieku plakātu izstāde. Tās kurators ir Jaroslavs Tondera. Izstādē ir apskatāmi četru autoru darbi.

"Tās ir ilustrācijas, kas tika veidotas dažādu filmu un izstāžu plakātiem. Plakātam ir jābūt kā Stanislava Leca aforismā "Pietiks ar vienu vārdu, pārējais ir muldēšana" - saka izcils poļu grafiķis Mečislavs Vasiļevskis. 
Mečislavs Vasiļevskis ir dzimis 1942. gada 1. janvārī Varšavā. Studēja Varšavas mākslas akadēmijas Gleznošanas un grafikas fakultātē. Prof. Mečislavas Vasiļevskis veido plakātus un zīmē ilustrācijas. Viņš ir strādājis par pedagogu mākslas augstskolās Holandē, Sīrijā, Vācijā, Francijā, Meksikā, Kanādā, ASV, Irānā un Šveicē. Piedalījās vairākos simtos izstāžu gan Polijā, gan citās valstīs.
Apmeklētaji varēs aplūkot izstādē arī Luizas Kviatkovskas, Malgožatas Sobocinskas-Kiss un Dominikas Koženiovskas darbus. 
Dominikas Koženiovskas plakāti attēlo dažādas izstādes, teātra izrādes, kinofilmas un festivālus. "Mani plakāti ne vienmēr ir skaisti. Bet to mērķis ir ieinteresēt cilvēkus"- stāsta māksliniece.
Plakātu izstāde Poļu namā ir apskatāma līdz 2021. gada 10. decembrim. 

Poļu kultūras centrs