Otrdiena, 12 Decembris 2023

Vārda diena: Otīlija, Iveta

Vissvarīgākos vārdus savā dzīvē mēs runājam klusēdami.

Paulo Koelo

Kāpēc agrāk ziemas riepas nevajadzēja, bet tagad vajag?

Tieši pirms pandēmijas sākuma visi lielākie riepu uzņēmumi piedalījās ziemas riepu konferencē. Tie prezentēja sava uzņēmuma produktus, un stāstīija par to galvenajām atšķirībām. Lielākā daļa bija diezgan garlaicīgi, taču viena uzņēmuma pārstāvja runa pievērsa uzmanību, jo viņš atbildēja uz visus satraucošo jautājumu – kāpēc mums tagad ir vajadzīgas ziemas riepas, tādas kā https://www.riepas.lv/ pieejamās, bet pirms gadu desmitiem mums tās nebija vajadzīgas?

Pirms 80. gadiem vissezonas riepas darbojās visos gadalaikos. Tās bija lielas, smagas un trokšņainas. Ziemas riepas neeksistēja, un tās, ko mēs saucam par sniega riepām, izmantoja tikai tie autovadītāji, kuri uzdrošinājās braukt pa sarežģītiem ceļiem.

Šajā laikā tika atjaunināti un ieviesti valdības noteikumi par degvielas patēriņa efektivitāti, liekot automašīnu ražotājiem rīkoties. Viņiem bija jāapsver un jāizpēta iepriekš nepārdomātas vai neievērotas jomas, lai uzlabotu degvielas patēriņa efektivitāti. Riepas tika apskatītas zem mikroskopa, un viņi atklāja, ka šīm lielajām, smagajām, apaļajām vissezonas riepām ir ievērojama rites pretestība. Automašīnu ražotāji cīnījās, lai pakļautos jaunieviestajiem noteikumiem un viņu riepu ražotājiem arī vajadzēja iesaistīties. Viņi uzstāja, ka riepu ražotājiem ir  jāizstrādā videi nekaitīgāki produkti.

Sniega riepas? Pirmās ziemas riepas!

Un tā sākās vissezonas riepu evolūcija. Tās kļuva gludākas, un protektora raksti tika pārtaisīti, samazinot atstarpi starp protektora blokiem. Tērauda karkas tika papildinātas un/vai aizstātas ar dažādiem citiem materiāliem. Gumijas izejvielas, no kurām izgatavoja riepas, arī mainījās, un to ražošanā sāka izmantot savienojumu maisījumu, ar kuru palīdzību varēja samazināt riepas svaru un palielināt saķeri.

Samazinoties vissezonas riepu rites pretestībai, samazinājās arī to lietojamība kā visu gadu lietojamām riepām. Tājos laikos tā saucamo sniega riepu pārdošanas apjomi pieauga, jo autovadītāji atklāja, ka viņiem vairs nav ērti braukt sliktos apstākļos. Taču šīs sniega riepas bija raupjas un nespēja nodrošināt patīkamu braukšanas pieredzi uz šosejas. Protams, arī sniega riepām bija jāattīstās, kas notika, tām pārtopot par riepām, ko mēs tagad saucam par ziemas riepām. Tāpat kā vissezonas riepas tika rūpīgi pilnveidotas, tāpat arī ziemas.

Riepu uzņēmuma pārstāvis arī sacīja, ka riepu testi gadu desmitu laikā ir mainījušies, jo testēšanas parametri tika mainīti. Pēc viņa paša veiktā pētījuma viņš atklāja, ka, ja ņemtu pašreizējās paaudzes vissezonas riepu un piemērotu tos pašus saķeres mērījumu standartus no 1970. un 80. gadiem, tās pavisam neatbilstu šī laika vissezonas riepas kritērijiem.

Kādas riepas ir piemērotas tieši Jums?

Pirmā lieta, kas jāņem vērā, iegādājoties jaunu riepu komplektu, ir braukšanas veids. Ja esat pilsētas autovadītājs, kurš lielāko daļu laika pavada apstāšanās un braukšanas kustībā, Jums būs nepieciešamas riepas ar augstu saķeri un minimālu rites pretestību.

Ja esat aizrautīgs autovadītājs, kuram patīk doties garos braucienos lielā ātrumā, tad Jums būs jāmeklē riepas, kas ir klusas, vienmērīgas un stabilas. Bet, ja Jūs vairāk interesē degvielas ekonomija, nevis veiktspēja, tad, iespējams, labāk izvēlēties riepas ar mazāku rites pretestību.

Ir pieejami dažādi riepu veidi, un tie ir izstrādāti tā, lai dažādās situācijās darbotos atšķirīgi. Piemēram, veiktspējas riepa nodrošina labāku saķeri uz sausas virsmas, bet ir mazāk izturīga nekā vieglo automobiļu riepa. Populārākie lielie zīmoli pastāvīgi atrodas Consumer Reports aptauju augšgalā vai to tuvumā. Pērkot augstākā līmeņa riepu komplektu, Jūs pērkat vismodernākās riepas, kā, piemēram, jaunāko telefonu. Tomēr braukt ar jebkurām ziemas riepām ir daudz labāk, nekā bez ziemas riepām vispār.

Reklāmu materiāls