Ceturtdiena, 23 Marts 2023

Vārda diena: Mirdza, Žanete, Žanna

Visam ir savs skaistums, bet ne katrs to var ieraudzīt.

Konfūcijs

Augšdaugavas novada teritorijā notiks militārās mācības

Janvārī poligonā "Meža Mackeviči" Augšdaugavas novada Vaboles pagastā turpinās iepriekš plānota Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīru un zemessargu apmācība, izmantojot gan šautuves, gan arī poligona teritoriju. Militārās spējas savos atbildības rajonos pastāvīgi trenē Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi, informēja Nacionālie bruņotie spēki.

25. janvārī Augšdaugavas novada Līksnas pagastā un no 1. līdz 12. februārim Augšdaugavas novada Kalupes pagasta "Latvijas Valsts mežu" apsaimniekotajās teritorijās notiks Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru iepriekš plānota militārā apmācība, izmantojot militāros transportlīdzekļus.

Karavīri mācību ietvaros pārvietosies pa koplietošanas un meža ceļiem, izmantojot militāros transportlīdzekļus. Mācības notiks gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Karavīru apmācības programma paredz uzturēt līdz šim apgūtās prasmes un apgūt arvien jaunas iemaņas vienības kaujas spēju stiprināšanai.

Pēc mācībām izmantotās teritorijas nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Savukārt no 5. februāra līdz 25. februārim mācību poligonā "Meža Mackeviči" notiks jauno zemessargu pamatapmācības kurss. Zemessargi pieredzējušu instruktoru vadībā apgūs militārās zināšanas un prasmes – ierindas apmācību, lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, topogrāfiju, pirmo palīdzību un citas prasmes, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai.

Aicinām iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz karavīru un zemessargu kaujas gatavības uzlabošanu un valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

LSM.lv