Otrdiena, 18 Janvāris 2022

Vārda diena: Antis, Antons

Esi laimīgs šajā brīdī. Šis mirklis ir tava dzīve.

Omārs Hajams

No 15. februāra Covid-19 sertifikātiem noteiks derīguma termiņu

Līdz ar 6. janvāra grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720, no 15. februāra Covid-19 vakcinācijas sertifikātiem noteikts derīguma termiņš. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem pēc atkārtotas vakcinācijas jāatjauno savs Covid-19 sertifikāts.

Pagājušajā nedēļā valdība nolēma pagarināt 2021. gada 11. oktobrī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 2022. gada 28. februārim. Ārkārtējās situācijas laikā saglabājas spēkā esošie ierobežojumi un epidemioloģiskās drošības prasības.

6. janvāra grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720. paredz, ka no 15. februāra pakalpojumu saņemšanai tiek noteikts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš. Vakcinētajiem cilvēkiem sertifikāts būs spēkā 9 mēnešus pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Vaxzevria, Spikevax, Comirnatyun 5 mēnešus pēc Janssenvakcīnas saņemšanas. Pēc šī termiņa, saskaņā ar zinātniskajiem pētījumiem, lai saglabātu organisma aizsardzību pret vīrusu un novērstu riskus smagas slimības gaitai, vajadzīga balstvakcinācija. Covid-19 vakcinācijas sertifikāts būs derīgs uzreiz pēc balstvakcinācijas veikšanas.

Plānots, ka Covid-19 vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš Latvijā stāsies spēkā 15. februārī un  attieksies tikai uz pakalpojumu saņemšanu un pasākumu apmeklēšanu epidemioloģiski drošā vidē, kur nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu. Vakcinācijas derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo šai iedzīvotāju grupai pašlaik nav pieejama balstvakcinācija, kā arī darba pienākumu veikšanu**. Darba pienākumu veikšanai saglabājas prasība, pēc pabeigtas primārās vakcinācijas un balstvakcinācija tiek stingri rekomendēta.

Savukārt saskaņā ar  Eiropas Komisijas 21. decembra lēmumu, sākot ar 1. februāri ceļošanai derīgs Covid-19 sertifikāts būs 9 mēnešus neatkarīgi no saņemtās vakcīnas veida.

Savu Covid-19 sertifikātu iedzīvotāji var atjaunot un lejupielādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv. Ērtākai tīmekļvietnes lietošanai aicinām noskatīties video instrukciju: https://www.youtube.com/watch?v=Wjo8UxQzMEA.

Savukārt, iedzīvotāji, kuriem nav pieejams internets un digitālās autentifikācijas rīki, savu Covid-19 sertifikāta izdruku var saņemt:

  • pie sava ģimenes ārsta,
  • ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija,
  • Daugavpils pilsētas domes Informācijas birojā TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni 654 04399 vai 654 04344,
  • Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta zvanot pa vienoto tālruni 654 26422.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa,

Veselības ministrija