Trešdiena, 28 Septembrīs 2022

Vārda diena: Sergejs, Svetlana, Lana

Ir tikai viens veids, kā izvairīties no kritikas: neko nedariet, neko nesakiet un esiet nekas.

Aristotelis

Šonedēļ Latvijā sāksies sausa laika periods

Šonedēļ Latvijā sāksies sausa laika periods, liecina prognozes.

Vēl pirmdien un otrdien vietām gaidāms neliels lietus, bet turpmākā nedēļa paies bez būtiskiem nokrišņiem, laiks būs saulains un arvien siltāks.

Nedēļas pirmajā pusē temperatūra naktīs vēl noslīdēs līdz 8...13 grādiem, piekrastē nebūs vēsāks par 15...17 grādiem, bet pēcpusdienās pakāpeniski kļūs siltāks, trešdien jau līdz 20...25 grādiem.

Nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra turpinās paaugstināties, ceturtdien sasniedzot 22...27 grādus, bet brīvdienās 25...30 grādus. Arī naktis kļūs siltākas, temperatūrai nenoslīdot zemāk par 10...15 grādiem, bet vietām piekrastē nekļūs vēsāks par 16...19 grādiem.

Sauss un karsts laiks saglabāsies arī nākamās nedēļas pirmajā pusē. Ievērojamas lietus zonas Latviju, visticamāk, sasniegs ne agrāk kā 17. augustā.

Pašlaik sausākais reģions ir Kurzemes dienvidu daļa, kur pēdējo divu nedēļu laikā lijis vismazāk, bet valsts austrumos jūlija beigas un augusta sākums bijis lietiem bagāts, tādēļ tur sausums iestāsies lēnāk.

Sausuma dēļ Latvijas mežos paaugstināsies ugunsbīstamība, tādēļ ar uguni jābūt īpaši uzmanīgiem. Ražas novākšanas laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam jau nācies doties dzēst ugunsgrēkus, kas izcēlušies labības laukos vai siena pļavās.

LSM.lv