Pirmdiena, 22 Jūlijs 2024

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Ir tikai viens veids, kā izvairīties no kritikas: neko nedariet, neko nesakiet un esiet nekas.

Aristotelis

Sumināti Daugavpils Sporta laureāti – 2021

20. janvārī Daugavpils Kultūras pilī norisinājās gada svarīgākais notikums pilsētas sporta dzīvē: svinīgā gaisotnē pasniegtas balvas “Daugavpils Gada Sporta laureāts 2021”.
Neraugoties uz to, ka aizvadītais gads pagājis pandēmijas zīmē, kas ļoti sarežģīja sacensību un treniņu norisi, sporta dzīve nebija apstājusies. Mūsu sportisti godam pārstāvēja pilsētu un valsti visaugstākā līmeņa sacensībās, bet Daugavpilī norisinājās vērienīgi sporta pasākumi.

Izvērtējot pērnā gada veikumu, balvas tika pasniegtas 12 nominācijās.

Par Gada uzlecošo zvaigzni kļuva svarcēlājs Artūrs Vasiļonoks, kurš ieguvis 5. vietu Eiropas U23 čempionātā. Gada sporta skolotāja titulu ieguvis Andrejs Domaņins: viņa audzēkņi kopvērtējumā pērn ieguvuši 3.vietu Latvijas skolēnu 72.spartakiādē. Skolotājs ir pārliecināts, ka galvenais darbā ar bērniem ir individuāla pieeja un prasme viņus motivēt, kā arī paskaidrot, kāpēc sports ir svarīgs ikviena cilvēka dzīvē.

Balva par ieguldījumu tautas sporta attīstībā pasniegta Latgales ūdens sporta veidu centram “Dinaburg”, par Gada sporta komandu kļuva Spīdveja Junioru komanda (Oļegs Mihailovs, Daniils Kolodinskis, Ernests Matjušonoks).

Neraugoties uz visiem pandēmijas radītajiem šķēršļiem, 2021.gadā Daugavpils kļuva par mājvietu daudzām starptautiska līmeņa sacensībām. Par vērienīgāko sporta pasākumu atzīta FIBA U19 Pasaules kausa izcīņa basketbolā, kurā piedalījās 16 komandas no dažādām pasaules valstīm.
Gada paralimpiskā sportista titulu ieguvis peldētājs Jurijs Semjonovs, kas Daugavpils vārdam lika godam izskanēt Tokijas paralimpiskajās spēlēs. Par gada treneri atzīts brīvās cīņas pārstāvis Sergejs Kursītis. Balva par mūža ieguldījumu Daugavpils sportā pasniegta Aleksandram Opekunovam, kurš joprojām turpina pirms 46 gadiem veiksmīgi uzsākto futbola trenera karjeru.

Par gada sporta senioru kļuvis grieķu romiešu cīkstonis Andrejs Drozdovs (2.vieta Pasaules čempionātā), Gada sporta seniores titulu ieguvusi vieglatlēte Valentīna Petrova (1.vieta Eiropas veterānu čempionātā kalnu skriešanā, taku skriešanā un nūjošanā, 10km kalnu skrējiena stafetē W70).

Godinot sportistus, kas aizvadītajā gadā guvuši augstākos sasniegumus, par Gada sportistu atzīts brīvās cīņas pārstāvis Alans Amirovs, kurš uz Daugavpili atvedis Eiropas čempionāta bronzas medaļu. Savukārt Gada sportiste - cīkstone Anastasija Grigorjeva - ierindojās 5.vietā Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

Vairākās nominācijās cīņa par Gada balvu bijusi sīva, jo Daugavpils sportisti aizvadītajā gadā uzrādījuši patiešām lieliskus rezultātus.

Daugavpils.lv

Foto: LSM.lv