Pirmdiena, 22 Jūlijs 2024

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Uzvara vai sakāve vēlēšanās – tas nav tik svarīgi kā valsts stiprināšana.

Indira Gandi

Kamaniņu komanda ar bronzas medaļu sagādā Latvijai pirmo godalgu Pekinā

Latvijas kamaniņu sporta stafetes komanda ar Elīzu Tīrumu, Kristeru Aparjodu un Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi ceturtdien izcīnīja bronzas godalgu, kas ir  pirmā Latvijas medaļa Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Par uzvarētajiem kļuva Vācijas komanda, kas triumfēja arī visās individuālajās disciplīnās. Viņi finišēja ar kopējo laiku trīs minūtes 3,406 sekundes. Otrajā vietā palika Austrija, kas uzvarētajiem zaudēja vien astoņas sekundes simtdaļas. Latvijas komanda bija vēl 0,868 sekundes lēnāka.

Tīruma trases lejasdaļā pieļāva kļūdu, un pirmajā etapā Latvija tā brīža līderiem zaudēja 0,431 sekundes. Ar teicamu braucienu Aparjods šo atstatumu sadeldēja, bet Bots ar Plūmi pārvērta par 0,313 pārsvaru, garantējot Latvijai pirmo medaļu Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Sacensībās startēja kopumā 14 komandas. Latvijai bija atvēlēts 12. starta numurs. Starta kārtība tiek noteikta, balstoties uz individuālo un divnieku sacensību rezultātiem, labākajām komandām startējot beidzamajām.

Visas sezonas garumā starp līderiem bijuši arī latvieši. Mūsu olimpieši iepriekš Pekinas ledus trasē medaļas nebija guvuši, taču visās atsevišķajās disciplīnās bija tuvu pjedestālam.

Pirms četriem gadiem Phjončhanā stafetē Latvija bija sestā, savukārt 2014. gada Soču spēlēs Latvijai tika bronza.

Pekinas olimpiskās spēles risinās līdz 20. februārim.

Foto: EPA_VASSIL_DONEV

LSM