Ceturtdiena, 23 Marts 2023

Vārda diena: Mirdza, Žanete, Žanna

Manā vārdnīcā nav vārda “neiespējams”.

Napoleons Bonaparts

DLRR piegādās Daugavpilij 4 jaunus tramvajus

29. septembrī, saskaņā ar iepirkuma “Videi draudzīga tramvaju vagonu iegāde Daugavpils pilsētā” rezultātiem, tika noslēgts līgums starp Daugavpils pilsētas pašvaldības AS “Daugavpils satiksme” un AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” par četru jaunu tramvaju vagonu piegādi.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzsvēra, ka jau 15 gadus tika diskutēts par to, ka tramvajus pilsētas vajadzībām varētu ražot vietējais uzņēmums – AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca”. Un šajos krīzes apstākļos šāda veida sadarbība ļauj atbalstīt vietējos uzņēmējus, kā arī saglabāt un radīt jaunas darba vietas.

Runājot par līgumu, kas noslēgts starp Daugavpils Satiksmi un Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīcu, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs uzsvēta, ka šī sadarbība ir solis tuvāk jaunajam Publisko iepirkumu likumam, kas stāsies spēkā jau nākamgad. Izmaiņas likumā paredz lielākas izvēles iespējas pašvaldībām, ne tikai vērtējot zemāko cenu piedāvājumu, bet arī saimnieciski izdevīgāko risinājumu.

Jaunie tramvaju vagoni tiks iegādāti Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros. Kopējā tramvaju vagonu līgumcena sastāda 7,4 miljonus eiro bez PVN. Līguma izpildes termiņš ir 15 kalendārie mēneši. Paredzams, ka jaunie tramvaji tiks piegādāti jau 2023. gada nogalē.

Pašlaik Daugavpils satiksmes tramvaju parka sastāvā ir 45 tramvaju vagoni. Iepriekšējos tramvaju iepirkumos 2014. gadā Daugavpils saņēma 12, bet 2019. gadā 8 jaunus tramvaju vagonus. Attiecīgi pēc Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīcas tramvaju saņemšanas Daugavpils satiksmes tramvaju parks būs atjaunots par 50%.

Daugavpils.lv