Trešdiena, 17 Aprīlis 2024

Vārda diena: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

2% cilvēku domā, 3% domā, ko viņi domā, bet 95% cilvēku labāk mirs, nekā domās.

Bernards Šovs

Violetas Ozunes autorleļļu un Margaritas Ozunes zīmējumu izstāde “Dvēseļu ķīmija”

25. janvārī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta  izstāde “Dvēseļu ķīmija”, kurā pirmo reizi vienkopus skatāmas starptautiski atzītas mākslinieces Violetas Ozunes autorlelles un jaunās mākslinieces Margaritas Ozunes zīmētie portreti.

Violeta Ozune dzimusi Ļeņingradā (tagad Sanktpēterburga, Krievija), Daugavpilī dzīvo un strādā kopš 1990. gadiem. Leļļu mākslai pievērsusies ap 2010. gadu, atraisot savus mākslinieciskos talantus un uzsākot jaunu nodarbošanos. Tas veiksmīgi savijās ar vēlmi izzināt sevi, piepildīt savus sapņus un iepazīt aizraujošo leļļu izgatavošanas procesu, kas ir kļuvis par mākslinieces ikdienas neatņemamu sastāvdaļu – nodarbošanos un hobiju. Tas atspoguļo Violetas Ozunes spēju saskatīt cilvēku raksturu un noskaņojumu, pārnesot to viengabalainā, perfektā lelles tēlā, kas iegūst savu vienreizību, pateicoties mākslinieces spējai iemiesot lelles veidolā satura un formas emociju daudzveidīgo gammu, kas vēl ir arī mākslas un augstas raudzes rokdarbu apvienojums. Violeta Ozune piedalījusies daudzās izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā. Viņa ir vairāku konkursu laureāte.

Margarita Ozune dzimusi un dzīvo Daugavpilī. Šobrīd apgūst mākslas menedžmentu Daugavpils Universitātē. Viņas mākslinieciskās spējas izpaudās jau agrā bērnībā. Šajā izstādē būs skatāmi Margaritas zīmējumi, par kuriem viņa stāsta: "Savos darbos es tiecos atspoguļot cilvēka dievišķo skaistumu. Cilvēks nav Dievs, bet var būt neizprotami apburošs, mistiski skaists. Zīmējumā ir mēģinājums tvert dvēseli portreta formā, kas palīdz tam, kurš to redz, ieskatīties it kā paša sevis dzīlēs. "

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Violetas Ozunes autorleļļu un Margaritas Ozunes zīmējumu izstāde “Dvēseļu ķīmija” būs apskatāma līdz 26. martam.

Līga Rudzīte-Besakirska

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja

komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.