Trešdiena, 17 Aprīlis 2024

Vārda diena: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Izdzīvo nevis pats stiprākais, bet gan visjutīgākais pret pārmaiņām.

Čārlzs Darvins

Inženieru Arsenālā sāka pukstēt motoru sirds

Šajā tūrisma sezonā Daugavpils kļuvusi par vēl vienu nozīmīgu tūrisma objektu bagātāka: 5. maijā durvis vēris Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls” - unikāla vieta vēsturiskajā Daugavpils Cietoksnī, kur iekārtota Latgalē plašākā retro tehnikas un industriālā dizaina ekspozīcija.


Objekta atklāšana kļuva par patiesi gaidītu un svinīgu notikumu, uzbūvējot kārtējo nozīmīgo tiltu starp Daugavpils pagātni, tagadni un nākotni. Neatkārtojama ekspozīcija, kas vēsta ne vien par Daugavpils, bet arī par Latvijas un pasaules industriālo mantojumu, atrodas unikālā ēkā ar bagātu vēsturi, kuras atdzimšana kļuva par īstu brīnumu un lielas profesionāļu komandas sen lolotā sapņa piepildījumu.

„Inženieru arsenāla” ēka celta 19. gs. 40. gados un ir viena no garākajām vēsturiskajām ēkām visā Latgalē (275 metri). Te kādreiz atradās kalēja smēde, dažādas darbnīcas, noliktavas, aviācijas skola, bet kopš 1994. gada tā netika izmantota un ceļu uz atdzimšanu uzsāka 2016. gadā, kad Daugavpils pašvaldība to pārņēma no valsts savā īpašumā un sāka meklēt finansējuma avotus restaurācijai. Milzīgais darbs vainagojās ar “Latvijas Būvniecības gada balvas” “Grand Prix”, iegūstot labākās 2022. gada būves Latvijā titulu. 3 000 m2 platībā nu ir izvietota ekspozīcija, kas pārsteigs ikvienu tehnikas un vēstures cienītāju.

Kopumā centrā skatāmas vairāk nekā 30 retro automašīnas, vairāk nekā 75 motocikli un mopēdi, 350 mazie auto un moto modeļi, kā arī unikāla foto tehnikas kolekcija, ko „Inženieru arsenāla” darba pirmajās dienās steidza aplūkot vairāk nekā 4 000 cilvēku. Un ikviens te atrada kaut ko patiesi aizraujošu: kāds ar interesi pētīja eksponātus, kāds jūsmoja par prasmīgo būvnieku veikumu, bet kāds ļāvās bērnības atmiņām un sapņiem par nākotni.

Plašāka informācija par Tehnikas un industriālā dizaina centra „Inženieru arsenāls” darba laikiem un citām aktualitātēm pieejama vietnē www.visitdaugavpils.lv un iestādes Facebook lapā „Inženieru arsenāls”. Tas, tāpat kā citi Daugavpils kultūras un tūrisma objekti, laipni gaidīs apmeklētājus arī 13. maijā, kad norisināsies starptautiskā akcija „Muzeju nakts 2023”.

Daugavpils.lv