Pirmdiena, 22 Jūlijs 2024

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Tu kļūsti par to, kam tici.

Opra Vinfreja

Pašvaldību ministrs nolēmis atstādināt finanšu grūtībās nonākušās Rēzeknes mēru

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") nolēmis no amata pienākumu pildīšanas atstādināt finanšu grūtībās nonākušās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču ("Kopā Latvijai"), liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) informācija.

VARAM informēja, ka ministrija pieprasījusi Rēzeknes pilsētas domei sniegt papildu informāciju saistībā ar finansiālo situāciju Latgales pašvaldībā. Tā ir jāiesniedz piecu darba dienu laikā – ministrija šo informāciju vēl nav saņēmusi, bet to vēl ir laiks iesniegt līdz nākamajai nedēļai, kad jau, iespējams, būs mainījusies VARAM politiskā vadība.

Sprindžuks uzskata, ka līdzekļi Rēzeknes pilsētas domē tika apzināti izsaimniekoti. Jau augustā pašvaldībai tika pieprasīti skaidrojumi par tās finansiālo situāciju, taču tie tika iesniegti nepārliecinoši un ar nepilnīgu informāciju.

Sprindžuks uzsvēra, ka šāda situācija ir bijusi ilgu laiku un gadiem ir veidots tāds budžets, kas rada vēl lielāku iztrūkumu.

"Atbilžu sniegšanas process ir kavēts, un pēc būtības šie iemesli jau ir redzami – tātad tā ir apzināta deputātu neinformēšana, apzināta gāzēšana, ņemot jaunus un jaunus aizņēmumus, un es teiktu – tā nenormālība nedrīkst turpināties," sacīja Sprindžuks.

Viņš piebilda, ka viņa spriedums ir – budžets ir vadīts nepareizi, bet lēmums par mēra krēslu "tomēr ir jāpieņem jaunajam ministram".

Sprindžuks preses konferencē ceturtdien, 14. septembrī, plašāk informēs par procesa uzsākšanu Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja atstādināšanai no amata.

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – izdevumu segšanai šim gadam tai pietrūkst 3,9 miljonu eiro. Lai ietaupītu līdzekļus, pašvaldības vadības uzdevumā iestāžu un pārvalžu vadītāji ir sagatavojuši priekšlikumus darbinieku skaita samazināšanai. 

Rēzeknes pašvaldība sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija neguva pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem. Valsts kontrole paziņoja, ka veiks revīziju finanšu grūtībās nonākušajā Latgales pašvaldībā.

LSM.lv