Pirmdiena, 22 Jūlijs 2024

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Viss patīkamais šajā pasaulē ir vai nu kaitīgs, vai amorāls, vai noved pie aptaukošanās.

Faina Raņevska

Daugavpilī konstatēta putnu gripa

Ceturtdien, 4. maijā Esplanādes purva teritorijā atrasti apmēram 500 miruši savvaļas putni. Sākotnējās analīzes liecina, ka putnu nāves cēlonis visticamāk ir putnu gripa.

Piektdien, 5. maijā tika sasaukta pašvaldības Civilās aizsardzības komitejas sēde, kuras laikā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš informēja, ka „Pārtikas un veterinārais dienests” (PVD) saņēmis pirmos laboratoriskās izmeklēšanas rezultātus no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR, kas liecina par putnu gripas vīrusa gēna klātbūtni 7 no 11 beigtajiem savvaļas putniem no Esplanādes purva. Izolētais putnu gripas vīrusa tips ir H5N1. Šis tips Latvijā savvaļas putniem konstatēts arī iepriekšējos gados. H5N1 ir šobrīd dominējošais putnu gripas tips arī citās Eiropas valstīs.

Laboratoriskā izmeklēšana joprojām turpinās, lai noteiktu putnu gripas H5N1 vīrusa tipa patogenitāti.

PVD aicina iedzīvotājus neapmeklēt minēto teritoriju un neaiztikt mirušos putnus, lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību. Pašvaldība aicina iedzīvotājus neļaut mājdzīvniekiem piekļūt šai teritorijai un nenest slimus un novārgušus savvaļas putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo putnu gripa nav izārstējama.

Informācija par putnu gripas bīstamību sabiedrības veselībai pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/putnu-gripa

PVD aicina mājputnu turētājus rūpīgāk kā jebkad ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

Daugavpils.lv