Trešdiena, 28 Septembrīs 2022

Vārda diena: Sergejs, Svetlana, Lana

Viss patīkamais šajā pasaulē ir vai nu kaitīgs, vai amorāls, vai noved pie aptaukošanās.

Faina Raņevska

Siltumu nomainīs karstums

Nedēļā no 15.augusta Latvijā prognozēts šī gada vasarā ilgākais karstuma vilnis. Ticams, ka vismaz līdz sestdienai katru dienu kaut kur tiks reģistrēti +30 grādi. Pūtīs lēns līdz mērens, galvenokārt DA puses vējš, kas karstāko laiku ļaus reģistrēt Kurzemes vidienē un rietumdaļā, tostarp Baltijas jūras piekrastē, kur tikai atsevišķas dienas varētu būt vēsāks īslaicīga vēja iegriešanās no jūras dēļ. Nosacīti vēsākais laiks šādos gadījumos paredzams pretvēja piekrastē, proti, no Kolkas līdz Jūrmalai, taču arī tad jau nelielu gabaliņu no jūras būs jūtams karstums.

Lai gan nav vairs vasaras sākums un vidus, kad karstums nereti ir izteiktāk jūtams, atsevišķas naktis visdrīzāk varēs saukt par tropiskajām, kad gaisa temperatūra nepazeminās zem +20 grādu atzīmes, visdrīzāk tās skars tikai Ventspili, Liepāju un Rīgu. Grūtības izvēdināt pilsētās uzkarsušās telpas radīs bezvējš, vieglāk gulēt būs laukos, it sevišķi Vidzemē un Latgalē, kur nakts laikā temperatūra būs +15 ... +18 grādu robežās.

No pirmdienas līdz trešdienai Baltijā veidosies lokāli lietus un negaisa mākoņi, kas skars šauras valsts teritorijas. Attiecīgi citur saule turpinās izdedzināt un sausināt zemi, bet citviet pēcpusdienās un vakaros iespējams īslaicīgs, spēcīgs lietus ar pērkona negaisu. Plašāks lietus pēc jaunākajām prognozēm iespējams brīvdienās, kad arī svelmi varētu nomainīt mērenāks siltums. Ilgtermiņa prognozes šobrīd līdz pat augusta beigām paredz, ka vidējā gaisa temperatūra būs virs klimatiskās normas, līdz ar to bažām par rudeni nav pamata.

Meteolapā.lv