Ceturtdiena, 23 Marts 2023

Vārda diena: Mirdza, Žanete, Žanna

Nav nekā nogurdinošāka par cilvēku, kuram vienmēr ir taisnība.

Agata Kristi

Pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma Daugavpilī aizvadīts Latvijas čempionāts airēšanā

12. un 13. augustā, pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma, Daugavpilī norisinājās Latvijas Republikas čempionāts airēšanā. Čempionātu organizēja Latvijas Airēšanas federācija, Daugavpils Sporta pārvalde, Daugavpils Individuālo sporta veidu skola un Latgales Tūrisma un airēšanas centrs.

Airēšanas federācijai šogad aprit 150 gadu, tāpēc valsts mēroga sacensību rīkošana Daugavpils pilsētai ir īpašs gods un reizē arī izaicinājums.

“Airēšana ir otrs vecākais sporta veids Latvijā, tātad šī ir otra vecākā sporta organizācija, un 150 gadi tas ir ļoti cienīgs cipars, lai mēs to cienīgi atzīmētu,” norāda Latvijas Airēšanas federācijas prezidents Henrijs Bukavs, “šī bāze šobrīd ir modernākā airēšanas bāze Latvijā. Bez liekiem komplimentiem, tas ir fakts. Man ir ļoti liels prieks redzēt, kā ir sakopta pilsētvide, kāda šobrīd ir piekļuve ezeram – mums ir skatītāju tribīnes, mums ir karogi, tiesnešu telts, mums ir kārtīga bāze, kur novietot laivas. Gan sportisti, gan Airēšanas federācija ir ļoti pateicīgi un priecīgi, ka mums ir šāda iespēja. Un tieši tas ir par iemeslu, kāpēc mēs 150 gadu sacensības organizējam 250 kilometrus no Rīgas”

Airēšanas čempionāta sacensības tika aizvadītas 6 laivu klasēs – vieniniekos, pārairu divniekos, nepāru divniekos, pārairu četriniekos, nepāru četriniekos un astotniekos, kopā sadalot 22 medaļu komplektus. Izcilus rezultātus čempionātā uzrādīja tieši Daugavpils individuālo sporta veidu skolas un Latgales airēšanas un tūrisma centra sportisti.

Daugavpils Individuālo sporta veidu skola ir līmenī. Viennozīmīgi, tā ir viena no trim sporta skolām Latvijā, kura audzē atlētus. Jums ir labi sportisti, labi sasniegumi,” atzina H. Bukavs.

Latvijas Republikas Čempionātā Airēšanā piedalījās sportisti no Daugavpils, Jūrmalas, Rīgas, Jelgavas, Murjāņiem, kā arī no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas. Daugavpils sportisti 6 braucienos izcīnīja 3. vietu, 7 braucienos –2. vietu un 7 braucienos – zelta medaļas par 1. vietu.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzsvēra: “Daugavpils, kura vēsturiski bija slavena ar airēšanu, šobrīd, droši var teikt, atgūst savas vecās labās tradīcijas pateicoties Stropu attīstītajai infrastruktūrai. Viennozīmīgi var teikt, ka Daugavpils šobrīd airēšanas kartē var ieņemt pirmo vietu, kā vislabāk sagatavotā, vislabāk pielāgotā infrastruktūra, tādam sporta veidam uz ūdens kā airēšana. Mēs viennozīmīgi esam gandarīti uzņemt airētāju saimi mūsu pilsētā, gan arī teikt viņiem lielu paldies, ka viņi var nest mūsu pilsētas vārdu tālāk Latvijā.”

Neskatoties uz to, ka tik augsta līmeņa airēšanas sacensības Daugavpilī šogad notika pirmo reizi pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas, airēšana Daugavpilī ir populārs sporta veids.

“Airēšana Daugavpilī ir populāra, un tā kļūst aizvien populārāka,” atklāj Daugavpils pilsētas pašvaldības Sporta pārvaldes vadītāja p.i. Aivis Romanovskis, “plānojam izvietot šeit otru ailingu. Tas patiešām nozīmē, ka mums trūkst, kur izvietot visas laivas. Aug bērnu skaits, aug arī treneru skaits, kas mums ir šeit Daugavpilī, un šie jaunie perspektīvie treneri piesaista arī jaunus audzēkņus. Ar katru gadu aug šis te audzēkņu skaits un šī sporta veida popularitāte Daugavpilī.”

Latvijas Republikas čempionāta norise Daugavpilī apliecināja, ka Stropu ezera infrastruktūra ir moderna, kvalitatīva kā arī piemērota ne tikai sportistu treniņiem, bet arī valsts līmeņa sacensībām.

 

Sižetu sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa